Середа, 15.07.2020, 02:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів. М. Пирогов | Головною потребою кожного школяра мають стати праця, самостійна думка, відкриття істини. В. Сухомлинський Єдина Країна! Единая страна!
Статистика

Онлайн всього: 1
Шастають просто так: 1
Поважних користувачів: 0
Хмаринка тегів
µTorrent болонський процес vksaver новий рік aimp астролябія Вояджер мова програмування двійкова десяткова Adobe Photoshop антибульбашка життя фізиків Диплом наша юность молодь 9 клас WOOBIND NETWORK METER картина в пляшці GRAN 3D Великдень VBA перли пошукова система PPTtoVIDEO AdMuncher Коди HTML 3D хмаринка тегів Movie Maker for Win7 depositfiles безкоштовно завантажити Proxy Практичні роботи ACCESS Turbobit Pivot Етикет вчителя Flv converter MySleep Microsoft ICE ігра навчально ППЗ USB Hidden Folder Fix SSD Mini Tweaker Visual Basic 2005 Visual Basic 2010 лабораторні роботи Visual Basic Скарбниця знань 10 клас календарне планування doPDF ssdlife pro CommView for WiFi. aircrack Aircrack-ng AusLogics BoostSpeed uninstall tool utool MS Word MS Excel контрольна робота інформатика 10 клас плани-конспекти інформатика 11 клас Красик Access початковий курс Інформатика 11 клас Бондаренко Ковшун html веб-дизайн Пасічник конспекти уроків Приймак Коршунова 24 професії Basic small basic акт-дозвіл журнал інструктажів паспорт кабінету практичні роботи Бороздіна екологія культура випускний вечір Барвінок пришкільний табір 60-бальна шкала бал атестату Конституція України День народження Небесна Сотня СНІД призери районний семінар з біології день знань

Говоримо українською

    Національна мова з'являється не відразу, не раптово. її становлення триває сотні, а то й тисячі років. Численні покоління формують мову, розвивають її, зба­гачують, удосконалюють, наповнюють власним життєвим дос­відом, пристосовують до свого менталітету, до природного ото­чення, до мінливих умов життя. Мова — продукт тривалого історичного розвитку народу.

     Українська мова виникала тисячоліттями.

     Її основні елементи були започатковані ще в часи, співвідносні з виникненням латинської мови, або й раніше.

У VI—VII ст. вона вже мала окреслено сучасні обриси, про що засвідчують сербська й хорватська мови. Ще до створення Київської держави українська мова опанувала великі просто­ри центрально-східної Європи. Нею розмовляло населення Київської Русі.

Звичайно, за цей тривалий час українська мова зазнавала різних сторонніх впливів. Для неї не минулися безслідно і грецька колонізація Чорноморського узбережжя, і нуртування скіфських племен у VII ст. до н. є.—11 ст. н. є., і вторгнення готів на південь України в 111—IV ст., й існування могутньої гунської імперії в IV—V ст., і жорстоке панування тюркомов­них аварів (літописних обрів) у VI—VШ ст., і зіткнення з хо­зарами, уграми, печенігами впродовж VII 1-Х ст. Щось в українській мові залишилося від мов цих народів і племен, щось привнесли в неї старослов'янська, польська, російська мови. Це лише збагатило її, але не зруйнувало.

Українську мову протягом століть аж до недавнього часу принижували, переслідували, забороняли і румунські велико­державники, і польські завойовники, і російські шовіністи. Проте ніякі лихоліття не могли зруйнувати її, порушити її цілісності, стрункості.

Нині українська мова — одна з найбагатших і найрозвиненіших мов світу. Вона співуча (за милозвучністю її ставлять нарівні з італійською), завдяки тривалому розвиткові вироби­ла чіткі, логічно впорядковані фонетичну й граматичну систе­ми, у ній рідко трапляються винятки. Вона має багатющий запас слів, розвинену синоніміку. В 11-томному «Словнику української мови» (1970—1980) зареєстровано понад 134 тис. слів. У «Великому тлумачному словнику сучасної української мови» (2001) записано близько 170 тис. слів. Насправді ж уже тепер словниковий склад української мови, коли взяти до уваги й усі терміни, налічує кількасот тисяч лексем. Добре розви­нені в ній функціональні стилі. Українською мовою однаково чудово звучать Біблія і Гомерова «Одіссея», «Декамерон» Дж. Бокаччо й «Дон-Кіхот» М. Сервантеса, «Євгеній Онєгін» О. Пушкіна і «Пан Тадеуш» А. Міцкевича, твори Шексліра і Джека Лондона, Ярослава Гашека і Марселя Пруста. Нею скла­дено понад 200 тис. народних пісень, створено багату оригі­нальну художню літературу, написано тисячі наукових праць. Немає таких почуттів і думок, яких не можна було б вислови­ти українською мовою.

Ще 1834 p. російський академік 1. Срезневський у статті «Взгляд на памятники украинской народной словесносте» за­значав, шо українська мова «є однією з найбагатших слов'янських мов, що вона навряд чи поступиться, наприклад, перед богемською щодо багатства слів і виразів, перед польською щодо мальовничості, перед сербською щодо приємності, що це мова, яка, будучи ще необробленою, може вже порівнятися з мовами культурними; щодо гнучкості й багатства син­таксичного — це мова поетична, музикальна, мальовнича».

Не можна не згадати й слів відомого російського історика XIX ст. В. Ключевського, що їх цитує Н. Полонська-Василенко у своїй «Історії України»: «Уявіть собі, що Київ не був би взятий і зруйнований татарами... Київ залишився б столицею першої великої руської держави... Офіційною мовою стала б не... сумішка старослов'янської та фінської мов, а слов’яноукраїнська. Український письменник Гоголь не мусив би пи­сати російською мовою, а Пушкін писав би українською».


"Говорімо правильно і красиво", - такі наліпки у львівських маршрутках є вже років зо п'ять. В одній колонці вказані мовні помилки, які часто роблять пасажири, а поруч - як треба казати.


Як правильно говорити українською мовою

Автори: Н. Косенко, Т. Вакуленко
Рік видання: 2007
Формат: DjVu
Розмір: 4 Мб

Пропонований посібник допоможе уникнути типових мовних помилок, навчить правильно говорити й писати українською, підкаже, яке саме слово чи сталий вислів доречно вжити в певній ситуації.
Посібник розраховано на широке коло читачів: передусім на початківців, які роблять лише перші кроки на шляху опанування української мови, а також на шанувальників українського слова, тих, хто прагне досконало знати і правильно говорити рідною мовою.

Завантажити


Джерела: http://ukrainskamova.at.ua

                 http://gazeta.ua

Форма входу
studwork.org
Наше опитування
Ти патріот України?
Всього відповідей: 76
Міні-чат
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz